poniedziałek, 8 lutego 2016

Uchwyty do roweru na samochód – jak kupić

Dla tych, którzy lubią jazdę na rowerze, przyda się uchwyt – można wtedy zabrać rowery ze sobą wyjeżdżając na dłuższy urlop. Nie każdy lubi jeździć pociągami czy autobusami, a przewóz roweru może być trudny zatem najczęściej wybór pada na samochód. Akcesoria rowerowe ułatwiają życie rowerzystom. Jak zatem przygotować się do kupna uchwytu?


Najpierw trzeba zawęzić poszukiwania, odpowiadając sobie na kilka podstawowych pytań. Ile dokładnie rowerów będziemy przewozić, jaki mamy model samochodu, czy mamy zamontowany hak, oraz ile mniej więcej wyniesie długość tras dla przewożenia rowerów.

Uchwyty różnią się ze względu na miejsce ich zamocowania. Mamy cztery możliwości, w zależności jeszcze od modelu auta. Podstawowym i najtańszym rozwiązaniem jest mocowanie na dachu. Potrzebujemy do tego belek bazowych, które mocujemy na relingach – jeśli nasze auto jest w nie wyposażone – nie ma co dłużej zastanawiać się nad wyborem.

Dla osób, które mają auta kompaktowe lub SUV-y optymalnym rozwiązaniem będzie mocowanie z tyłu klapy. Korzyścią jest łatwy montaż i łatwy dostęp do rowerów, natomiast nie powinno się korzystać z tego mocowania na dłuższe trasy (ewentualnie można zabezpieczyć je dodatkowo pasami).

Oryginalnym rozwiązaniem jest zamocowanie uchwyt na tylnym kole, które posiadają SUV-y i samochody terenowe. Jest wygodne, gdyż można bez problemu otworzyć drzwi na całą szerokość. Taki uchwyt stosuje się do maksymalnie trzech rowerów. Plusem jest łatwe mocowanie.

I ostatnie – uchwyty na hak. Nie są proste w montażu, jednak ich zaletą jest to że pozwalają na bezpieczny przewóz nawet do czterech rowerów. Jeżeli są na platformie uchylnej, można otwierać garaż bez konieczności ściągania uchwytu za każdym razem. Uchwyty te jednak nie należą do najtańszych.


Do uchwytów można zakupić dodatkowe akcesoria rowerowe i inne, które jeszcze bardziej ułatwią przewóz roweru. Mam nadzieję, że powyższe informacje będą przydatne przy wyborze uchwytu, a gdy już go kupisz, to dobrze Ci posłuży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz