poniedziałek, 7 września 2015

Jak transportować rower samolotem


rowery

Samolot jest dla osób lubiących dalekie podróże doskonałą formą transportu. Jeśli lubisz poruszać się na wakacjach rowerem, możesz wypożyczyć go na miejscu. Możesz też, co jest zwykle tańszą i pewniejszą opcją, zabrać go ze sobą. Jak transportować rower samolotem?


Powinieneś wiedzieć, że przewożąc rowery samolotem, należy się liczyć doliczeniem dodatkowej opłaty, która bywa różna w zależności od linii lotniczych. Sumy wahają się zwykle między 20 a 40 Euro, a w Polsce zaś jest to mniej więcej od 120-180 zł. Niektóre droższe linie przewożą jednoślady bez naliczania dodatkowych opłat. Przed lotem powinniśmy przeczytać regulamin linii lotniczych i sprawdź warunki dla konkretnych linii. Różne firmy mają różne przepisy odnośnie wagi i wielkości dozwolonego bagażu.

Rowery można pakować na kilka sposobów. Pierwszym rodzajem pakunku jest karton. Jest to sposób najtańszy, ale przy tym najmniej bezpieczny. Można wypożyczyć go ze sklepu rowerowego lub nawet wykorzystać karton, w którym był zapakowany nasz rower, gdy go kupowaliśmy – jeśli jeszcze taki posiadamy.


Na rynku dostępne są również specjalne torby ze wzmocnionymi ściankami i dodatkowymi zabezpieczeniami czy przegrodami, stelażami - lub bez nich. Torby są bezpieczniejsze, ale również wiele droższe. Materiał, z którego są szyte, jest odporny uszkodzenie.

Najdroższa, ale i najbezpieczniejsza opcja to kufer. Jest on również niestety najcięższy i zajmuje najwięcej miejsca. Ma za to sztywne ściany i naszemu rowerowi raczej nie grozi w nim uszkodzenie podczas transportu.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz