wtorek, 18 sierpnia 2015

By upał nie przeszkadzał w jeździe na rowerze


bielizna termoaktywna

Dziś, odnośnie aury panującej za oknami, parę słów na temat upalnej pogody i jazdy na rowerze. Co zrobić, by lejący się pot i bezlitośnie gorące słońce nie przeszkodziły nam w tym, co lubimy najbardziej? Ja mam na to kilka prostych, sprawdzonych sposobów.


Oczywiście w dni takie jak dziś, niektóre – a nawet wszystkie metody – czasem zawodzą. 41 stopni to już nie pogodna na sportowe szaleństwa, pierwsza, naczelna zasada brzmi zatem:

  • kiedy czujesz, że nie dasz rady – odpuść.

Jazda na rowerze ma być przyjemnością – i ma by dobra dla naszego zdrowia. Nie odwrotnie. Nawet jeśli zaniechasz treningu przez tydzień, nic się nie stanie. Dość łatwo to nadrobisz i wrócisz do formy.

Poza tym łatwo pamiętać o paru podstawach:

  • zawsze miej przy sobie picie.

Wodę lub napój izotoniczny, który dobrze nawodni Twój organizm. Przed wyjazdem nałóż do bidonu kostek lodu. Przez jakiś czas utrzymają zimniejszą temperaturę napoju. Dla lepszego efektu możesz owinąć bidon folią aluminiową, oczywiście pod warunkiem, że dasz radę później go zamontować do roweru.

  • pamiętaj o nakryciu głowy

Niby proste, a jednak wielu z nas o tym zapomina. Jeśli w upalne dni rezygnujesz z kasku, załóż czapkę z daszkiem, kapelusz lub inne nakrycie. Podczas ruchu nawet nie zauważysz zgubnego działania słońca, a o udar wcale nie tak trudno.

  • zainwestuj w termoaktywną odzież

Jeśli jeszcze jej nie masz, w upały koniecznie o to zadbaj. Bielizna termoaktywna pomaga rozwiązać problem pocenia i przepuszcza dużo powietrza, zabezpieczając przed przegrzewaniem.


Ciekawe, ile jeszcze potrwają upały. Czekam na Wasze pomysły radzenia sobie z nimi. Prawdziwemu rowerzyście żadna pogoda nie straszna!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz