poniedziałek, 22 czerwca 2015

Sklep rowerowy i jego różne oblicza


sklep rowerowy

Gdzie kupować rowery? Wybór mamy niemały. Czasy, kiedy do dyspozycji mieliśmy kilka małych sklepików w pobliżu dużego miasta i ewentualnie giełdę, dawno minęły. Teraz Internet daje nam nowe możliwości, a i duże sklepy, w tym sieciowe, w walce o klienta, stale poszerzają oferty.


O klienta dziś nie tak łatwo. Trzeba o niego zawalczyć. Stąd my, konsumenci, możemy przebierać w ofertach jak w ulęgałkach. Nie każdy sklep rowerowy spełni nasze wymagania, jednak większość małych sklepików prowadzonych przez osoby bez serca do rowerów, zakończyło działalność. Konkurencja jest zbyt duża, by pozwolić sobie na ignorancję lub brak zaangażowania. Możemy kupować na parę różnych sposobów, w następujących miejscach:

Prywatny sklep rowerowy – prowadzony przez właściciela, który mniej lub bardziej zna się na rowerach. Często oprócz zakupu, możemy uciąć sobie pogawędkę tematyczną i zasięgnąć porad eksperta. Jeden warunek: musimy znaleźć naprawdę dobry sklep rowerowy.

Sklep sportowy – tutaj często ciężko o prawdziwego eksperta. Sprzedawca, który nas obsługuje,w zeszłym tygodniu mógł być na dziale narciarskim. Ceny bywają jednak atrakcyjne, szczególnie na wyprzedażach.

Giełda – tutaj kupujemy, głównie patrząc na cenę. Często ciężko o dobrą jakość usługi i towaru, podczas zakupu trzeba więc być bardziej uważnym.

Hipermarket– tu również numerem jeden jest ekonomia. Wiele słabych modeli nieznanych firm. Raczej odradzam.

Można też wybrać sklep rowerowy internetowy. Pamiętajmy jednak, że zakupy w sieci rządzą się własnymi prawami. Do wyboru mamy kilka opcji:

Strona internetowa znanego sklepu sportowego – tu możemy kupić te same modele co w sklepie, czasem w niższych cenach. Wybór jest też zwykle większy niż w punkcie stacjonarnym.

Internetowy sklep rowerowy – tutaj jakość usługi bywa różna w zależności od sklepu. Warto dobrze sprawdzić opinie w sieci i wybrać dobry.


Allegro – zakupy obarczone są pewnym ryzykiem, jeśli jednak uważnie wybierzesz sprzedawcę i zdecydujesz się na bezpieczną opcję dostawy, możesz uniknąć ryzyka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz