czwartek, 11 lutego 2016

Sakwy rowerowe, czyli gdy plecak to za mało

sakwy rowerowe
Pewnie nieraz w ciepły wiosenny dzień zamiast jechać autobusem lub samochodem wolałbyś wsiąść na rower. Niestety jechałeś po zakupy, miałeś dosyć ciężkiego laptopa, więc zamiast radości z jazdy byłaby jedynie irytacja. Nie zmieściłbyś wszystkiego nawet do sporego plecaka. Czy pomyślałeś kiedyś o sakwach rowerowych?
Specjalnie wyprofilowane można umieścić na bagażniku a oba ich skrzydła znajdą się z boku roweru. Daje to ogromną przestrzeń, którą możesz wykorzystać na umieszczenie zakupów, laptopa i butelki z piciem (znajdziemy modele ze specjalnymi kieszonkami). Co więcej, sakwy rowerowe można umieścić także przy przednim kole. Na kierownicy znajdzie się także miejsce na podręczną saszetkę. Swój rower możesz zamienić w prawdzie funkcjonalny pojazd użytkowy z pojemnością kilkudziesięciu litrów przeznaczonych na nasz bagaż!

Możemy zdecydować się na funkcjonalność i odporność lub samą elegancję. W pierwszym wypadku dobrym wyborem będzie sakwa wykonana z wysokiej jakości wodoodpornego poliestru lub innego materiału zapewniającego ochronę przed deszczem. Jeśli postawimy na elegancję, znajdziemy skórzane sakwy w rożnych kolorach, my jednak postawilibyśmy na funkcjonalność. Warto upewnić się, czy nasze sakwy rowerowe można łatwo zamontować i zdemontować. Najlepiej będzie, jeśli posłużą do tego metalowe haki i elastyczne pasy. Przydatna okaże się także możliwość założenia sakwy na plecy, wtedy zmieni się w wielki plecak. Na sakwach możemy umieścić elementy odblaskowe. Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa nigdy nie zaszkodzi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz