wtorek, 16 maja 2017

Rowery elektryczne Ecobike - rowery przyszłości

Coraz piękniejsza pogoda za oknami zachęca do spędzania czasu na zewnątrz, łapania pierwszych prawdziwie wiosennych promieni słońca, rozkoszowaniem się zapachem świeżo ściętej trawy czy rozbrzmiewającym wokół śpiewem ptaków.

W taki czas wycieczki rowerowe są niemal idealnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, zarówno podróżując samotnie jak i w gronie swoich bliskich przyjaciół lub całej rodziny. Wspólne wyjazdy na piknik czy zwiedzanie okolicy na rowerze ma w sobie coś, co spaja nas z osobami, które z nami podróżują i spędzają czas, dlatego zabranie ze sobą dzieci i dziadków to świetny sposób na budowanie wspomnień.

Planując wspólną, rodzinną wycieczkę rowerową należy jednak mieć na uwadze fakt, że nie zawsze dziadkowie czy osoby, które posiadają problemy z poruszaniem się będą w stanie pokonać cały dystans, bowiem może im zwyczajnie zabraknąć sił na dalszą jazdę. W przypadku klasycznych rowerów, każde wzniesienie czy jazda pod wiatr może stać się barierą nie do pokonania. Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach są nowoczesne rowery elektryczne, dzięki którym pokonanie wielokilometrowej trasy nie sprawi nikomu problemu.


Rowery elektryczne z systemem wspomagania napędu z roku na rok stają się coraz bardziej popularne i służą nie tylko osobom starszym, które znów chcą poczuć przyjemność z jazdy, ale i osobom, które poszukują nowych wrażeń i doznań związanych z jazdą na jednośladzie. Podróż na rowerze elektrycznym zdecydowanie różni się od rowerów tradycyjnych i mimo że do poruszania się wciąż wymagany jest wkład fizyczny rowerzysty to jest on zdecydowanie mniejszy i mniej wymagający. Napęd elektryczny roweru zostaje uruchomiony w momencie, w którym zaczynamy pedałować, dlatego nazywamy do systemem wspomagającym. Ułatwia on zarówno start roweru, jak i podjazd pod wzniesienia czy inne przeszkody, bez utraty prędkości, a jednocześnie bez ogromnego wkładu naszej siły.

Popularność rowerów elektrycznych w Polsce także się zwiększa, za sprawą naszej rodzimej firmy EcoBike z Wrocławia. Rowery elektryczne EcoBike mogą zadowolić gusta różnych rowerzystów, od tych najbardziej wybrednych, po entuzjastów nowych technologii i nowoczesnego designu. Na uwagę zasługują również ich możliwości i osiągi, które dzięki nowym napędom i stale ulepszanym technologiom zasilania pozwalają już dziś na przejechanie nawet do 180 km na jednym ładowaniu baterii. Są to osiągi, jakie trudno przełożyć na frajdę i jakość jazdy, tym bardziej, że dzięki temu na rowerze elektrycznym może jeździć niemal każdy, bez względu na swój wiek czy drobne problemy z poruszaniem się lub słabą kondycją.

Wydaje się, że rower elektryczny stanowi przyszłość, a wraz z nią i popularyzacją tego środka transportu poprawie ulegnie zarówno sama technologia jak i jej cena, czyniąc rowery elektryczne bardziej przystępnymi dla każdego rowerzysty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz