piątek, 21 listopada 2014

Naprawa roweru w Warszawie - moje doświadczenia


serwis rowerowy warszawa

Jakiś czas temu przyszło mi oddać rower do serwisu. Trochę się naszukałam, jako osoba, która nie lubi przepłacać, a przy tym trochę zna się na rzeczy. Przy okazji porównałam oferty warszawskich serwisów rowerowych i dzisiaj podzielę się z wami swoimi wnioskami - ogólnymi, bez sypania nazwami ;)
Otóż, jeśli chodzi o dobry serwis rowerowy w stolicy sprawa nie jest wcale tak łatwa, jak mogłoby się wydawać. Gdy potrzebna nam naprawa roweru, Warszawa to prawdziwy gąszcz. Owszem, firm jest sporo, jednak gdy w grę wchodzi naprawa nieco bardziej skomplikowana, z zamówieniem części (a tak było w tym przypadku), kwestia się komplikuje.

Serwis rowerowy Warszawa - poszukiwania


Na zamówienie, a co za tym idzie na wykonanie naprawy, w niektórych serwisach trzeba bardzo długo czekać. W pewnym serwisie zapowiedzieli, że okres oczekiwania będzie wynosił do miesiąca. To już stanowczo za długo, szczególnie jeśli planuje się wyprawę na dniach. Udało się jednak znaleźć inne firmy proponujące wykonanie tej samej naprawy w tydzień, a nawet szybciej.

Tu jednak pojawił się drugi problem, bowiem nie każdy serwis policzył sobie tyle samo za tę samą usługę  - i za tę samą część. Rozbieżność podawanych cen była tak duża, że naprawdę opłacało się sprawdzić więcej ofert, aby wybrać tę najkorzystniejszą. Trzeba stwierdzić, że niektórzy fachowcy lubią zawyżać ceny sprowadzanych części, aby zarobić na naprawie większą sumę.

I wreszcie ostatnia kwestia, czyli jakość obsługi. Nie każdy serwis rowerowy Warszawa to usługi na miarę europejskiej stolicy. Co tu kryć, niektórzy fachowcy są raczej niecierpliwi i niekoniecznie mili. Gorzej, że nie wszyscy również potrafią udzielić rzeczowych odpowiedzi na pytania, a niektórzy wręcz gubią się w zeznaniach i mijają z prawdą.

Można jednak znaleźć fachowca z prawdziwego zdarzenia, niedrogiego, szybkiego i dobrego. Mnie się udało. Trzeba tylko dobrze poszukać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz